Fundacja Gospodarcza
Aktualności
Budowanie zespołu i sztuka rozwiązywania konfliktów - bezpłatne szkolenie 13 grudnia 2019
27.11.2019
Szkolenie kierowane jest do kadry kierowniczej wszystkich szczebli zarządzania oraz wszystkich osób pracujących w zespołach. Podczas szkolenia rozwijane będą wśród uczestników umiejętności współpracy i skutecznej komunikacji, grupowego podejmowania decyzji, rozwiązywania konfliktów i budowania atmosfery sprzyjającej realizacji celów.


 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) – jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości mają przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie pt. "Budowanie zespołu i sztuka rozwiązywania konfliktów”.

 

Celem szkolenia jest przygotowanie menedżerów, kadry kierowniczej liderów oraz kandydatów na liderów, a także wszystkich, którzy doświadczają pracy w grupie do tworzenia skutecznego i efektywnego zespołu, zarządzania nim i sytuacjami konfliktowymi oraz współpracy w ramach zespołu.

 

Szkolenie kierowane jest do kadry kierowniczej wszystkich szczebli zarządzania oraz wszystkich osób pracujących w zespołach. Podczas szkolenia rozwijane będą wśród uczestników umiejętności współpracy i skutecznej komunikacji, grupowego podejmowania decyzji, rozwiązywania konfliktów i budowania atmosfery sprzyjającej realizacji celów. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania swoich mocnych stron i obszarów, które można usprawnić, by dzięki temu mogli efektywnie funkcjonować w zespołach.

 

Szkolenie ma formę treningu umiejętności - uczestnicy wykonują ćwiczenia i zadania praktyczne. Każde ćwiczenie jest analizowane i omawiane przez trenera i grupę. Dzięki temu uczestnicy otrzymują informację zwrotną.

 

Szkolenie poprowadzi pan Janusz Szewczyk – certyfikowany trener biznesu, doświadczony praktyk w dziedzinie sprzedaży, obsługi klienta i rekrutacji.

 

Szczegółowy harmonogram szkolenia przesyłamy w załączeniu. Na szkoleniu uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a po nim będą mieć możliwość pobrania zaświadczenia o uczestnictwie w formie elektronicznej.

 

Szkolenie odbędzie się 13 grudnia 2019 r. w godzinach od 9.00 do 15.45 w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Olimpijskiej 2 w sali A w Gdyni.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

W celu zapisania się na szkolenie, zapraszamy do rejestracji na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (www.pfp.com.pl). Rejestracja na szkolenie jest możliwa tylko za pośrednictwem formularza.

 

ZAPISZ SIĘ

 

W razie pytań, prosimy o kontakt z panią Patrycją Pińkowską, tel.: (91) 312-92-22, e-mail: p.pinkowska@pfp.com.pl.

 

Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu jest jednoznaczne z potwierdzeniem przez Uczestnika zapoznania się z ogólnymi warunkami organizacyjnymi szkoleń PFP i wyrażeniem zgody na ich zastosowanie.

 

Serdecznie zapraszamy!


Program szkolenia

 

„Budowanie Zespołu i sztuka rozwiązywania konfliktów”

Godzina Temat zajęć
9.00 – 9.15 Powitanie uczestników i wprowadzenie
9.15 – 10.30 Zasady funkcjonowania zespołu
grupa a zespół
etapy budowania zespołu
cechy efektywnego zespołu
ćwiczenia praktyczne i ich omówienie
10.30 – 10.45 Przerwa
10.45 – 12.15 Budowanie pozytywnych relacji między członkami zespołu
integracja
budowa zaufania
czynniki wpływające na atmosferę w zespole
ćwiczenia praktyczne i ich omówienie
12.15 – 12.30 Przerwa
12.30 – 14.15 Komunikacja w zespole
doskonalenie umiejętności słuchania
radzenie sobie z trudnościami w komunikacji
filary skutecznej komunikacji
ćwiczenia praktyczne i ich omówienie (dotyczące również konfliktu w
zespole)
14.15 – 14.30 Przerwa
14.30 – 15.45 Konflikt w zespole – zespół w konflikcie
rozpoznanie przyczyn konfliktów
osobisty styl komunikacji a konflikt
dynamika konfliktu
ćwiczenia praktyczne i ich omówienie
15.45 Zakończenie szkoleniaPartnerzy
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013